ФФзК представляє учасників першої ліги від Києва

Печать PDF

NbXxgBzlofQ-300x300

Не за горами старт Першої ліги України з футзалу. Ці змагання традиційно проводяться під егідою АФУ (АМФУ) і кожного року набирають все більшої популярності серед уболівальників. Приємно, що цього року кількість команд збільшилась, а географія проведення змагань розширилась. Команди були розподілені одразу на три зони, в яких зіграють в два кола. Розглянемо склад кожної зони, ну і звичайно, зупинимось на представниках м. Києва.
Отже, розпочнемо з зони Захід. Тут вже традиційно представлені другі команди Урагану та Спортлідера+. Колективи відомі своїми виступами, а говорити про те, що у складі цих команд ми побачимо представників основних команд, взагалі не доводиться, це само собою... тим цікавіше. До когорти фарм-клубів приєдналась і Енергія-2. Отже ми отримуємо свої дербі і в Першій лізі. Представляючи старожилів турніру не можна не згадати про представника такого дуже фут зального міста, як Ковель. Апперкот знову спробує дати бій фаворитам, в яких він, в принципі, вже і сам числиться. Є у зоні Захід і два новачки. Перший колектив, на мою думку, предстане перед нами дуже екзотичним, представляє він Закарпаття. Коріння цієї команди, як ви вже здогадались, розпочинаються у Прем'єр-лізі чемпіонату України з великого футболу. Так, це та сама ужгородська Говерла, яка нині намагається закріпитись серед еліти українського футболу. Щоправда, це вже буде футзальна Говерла, а граючим президентом якої стане усім нам добре відомий Олександр Шуфрич. Натомість житомирський InBev – колектив доволі таки не новий. Команда з Житомира замінила у Першій лізі Візаж, який минулого року пропустив сезон. Але лиця, на мою думку, в новій команді будуть ті ж самі... за виключенням деяких виконавців, один з який – граючий тренер В'ячеслав Листопад.
Зону Схід представляють одразу сім колективів. Тут ми бачимо по два представники Харкова (Моноліт та друга команда Локомотиву) і два представники Донецька – старожил ліги Буран-Ресурс та новачок (але дуже амбітний, дивлячись з трансферних чуток) Сапфір. Не бажає відставати від своїх колег і лідер цьогорічних перегонів серед команд Екстра-ліги, Єнакієвець. Їхня друга команда також заявлена у Першу лігу. Одна з кращих студентських команд України, СумДУ, теж вже не уявляє свого життя без Першої ліги. Останніми на подіум вийшли футзалісти роменського Рятівника. Темна конячка? Мабуть, так... Все стане відомо ближче до початку, коли ми побачимо з вами склади команд.
І от, нарешті, зона Центр. Тут нас найбільше цікавлять кияни. Але про них згодом, «на десерт». А поки що представлю конкурентів наших клубів. Цього року київські команди очікує вояж до Одеси на гру з командою Ігоря Калініна з однойменною назвою. Також будуть виїзди до Покровського (Титан), Южноукраїнська (Енергія) та Кривого Рогу (Приват). Радує, що Кривий ріг після зникнення команди з великого футболу отримав команду з футзалу. Дуже хочеться бачити шалену підтримку на трибунах у місті, яке давно заслуговує на яскраві спортивні враження. Останній суперник для киян вже добре їм відомий. Команда Валентина Цвєлих – кременчуцький Лукас. Хто не був на іграх фінальної частини серед команд Другої ліги? Ви багато що втратили, на цей колектив варто звернути увагу, хоч підопічні Олега Шайтанова їх і переграли.
Так от, про підопічних. Епіцентр К3 вже давно планував підвищення в класі, але все якось не зросталось... Хоча, я думаю, краще вам про це розповість тренер команди Олег Шайтанов, який дав нашому сайту ексклюзивне інтерв'ю:
- Від імені ФФзК я вітаю Вас та Вашу команду з новою сторінкою в її розвитку. Ви вже давно планували розпочати виступи у Першій лізі, але заявились лише цього року. Чому не раніше?
- Дуже дякую. Відповідаючи на запитання, хочеться пригадати минулі наші роки. Ми виступали у чемпіонаті міста Києва, останнім часом грали у Кубку України. В принципі, досить успішно. Але сказати, що в нас був якийсь колосальний досвід для підвищення в класі – цього сказати я не можу. Останнього сезону в Києві завдяки старанням ФФзК була створена Друга ліга України, яку ми виграли. Після цього ми взяли участь у фінальному етапі, в якому теж здобули перемогу. А коли поїхали на Кубок України до Луганська (на шляху до фінальної частини команда Олега Шайтанова змогла переграти в Києві представника Екстра-ліга хмельницький Спортлідер+, авт.), то там вже побачили, що ми вміємо і можемо грати на найвищому рівні. Доказом цього стала гра у півфіналі з Енергією, в якій для перемоги нам не вистачило кількох хвилин. Тому в цьому сезоні керівництво вирішило, що підвищуватись в класі можна, я б навіть сказав необхідно.
- Що Вам дала участь у минулорічній Другій лізі?
- Хороше питання. Насамперед, київські змагання, в яких ми усі «варимось», не дозволяють відчути справжнього футзалу. Точніше сказати, не дозволяли... А от у новоствореній Другій лізі все було по справжньому. В першу чергу – чистий час. Грати навіть 30 хвилин «брудного» часу і 20 «чистого» - це дві великі різниці. Це інша підготовка, інше мислення. Крізь матчі Другої ліги я зміг по іншому подивитись на команду, та й команда по іншому почала виглядати. Знову ж таки – суддівство. Нехай що хочуть кажуть, але наші київські арбітри відпрацювали Другу лігу дуже якісно. Перед матчем – розминка, кожна гра – повна самовіддача. Повірте, навіть це впливає на гру команди, коли вони бачать, як арбітри ставляться до гри. Рівень організації, рівень команд – нам просто не захотілось це все закінчувати, тому й ідемо до Першої ліги.
- Чи очікуються зміни у складі команди?
- Ні, з гравців ви побачите на паркеті усіх тих, хто захищав честь нашої команди протягом останніх сезонів.
- Дуже нагальне питання: як сприйняли гравці рішення керівництва грати у Першій лізі? Адже усім відомо, що граючи у Києві, можна заробляти на порядок більше грошей...
- Розумію, про що ви говорите. Це дійсно присутнє у нас в місті, і це є не дуже добре. Але гравці в нашій команді, насамперед, професіонали. Звістку про участь у Першій лізі вони сприйняли з захопленням, і кожен з них з нетерпінням чекає перших матчів. Вони розуміють, що грати в чемпіонаті міста або корпоративному турнірі можна будь-коли, а от спробувати свої сили на високому рівні і відчути атмосферу великих змагань завдяки Епіцентру – цим шансом потрібно користуватись. Я дуже вдячний своїй команді за професіоналізм і велике бажання розвиватись в першу чергу, як гравці. Ну і знову ж таки велику роль зіграла фінальна частина Кубку України. Те, що відчули хлопці на цих змаганнях, не висловити словами...
- Де будуть проходити матчі за участі Епіцентр К3 у Києві?
- Скоріш за все гратимемо у ЦСКА по п'ятницям.
- Прокоментуйте, будь-ласка, групу, в якій опинився Епіцентр К3...
- Дуже сильна і рівна група. Чотири команди ми. В принципі, уже знаємо. Інших будемо вивчати в процесі.
- Кого вважаєте фаворитом групи?
- Лукас. Думаю, саме вони є фаворитами. Ми вже грали з ними, і хоч нам вдалось здобути перемогу, але то була одна з найважчих ігор в 2013 році. Дуже хороша команда в Одесі. Там завжди важко грати і гравці дуже досвідчені.
- Які плани у команди Епіцентр К3 на сезон 2013/2014 у Першій лізі?
- Лише перемога. Будь-яке змагання не має сенсу, якщо ти не ставиш перед собою цілі перемогти. З локальних завдань нічого не виділю, колектив зіграний, вміємо грати різними тактиками. Головне – перемагати в кожному матчі...
Ось такий він, дебютант змагань від Києва. А зараз поговоримо про команду, яку сміливо можна вважати найстаршим клубом м. Києва. Команда часто змінювала назву, але філософія та ідеї завжди залишались однаковими. Київ-НПУ з її незмінним батьком-натхненником Андрієм Антоновичем Голякевичем. При розмові з Андрієм Антоновичем нам вдалось дізнатись, як команда підходить до цього сезону:
- Вітаємо Київ-НПУ зі ще одним сезоном в Першій лізі. Розкажіть про команду, якою вона буде в цьому сезоні?
- Дякую. Насамперед хочу відмітити суттєві зміни у складі команди. Наш тренер, В'ячеслав Листопад, вирішив змінити обстановку та поїхав до Житомира, тренувати InBev. У тому ж напрямку поїхав і Валерій Директоренко (незмінний «Дядько Чорномор» команди на протязі майже усього періоду її існування). Ми їх відпустили, адже розуміємо, що фінансові умови там куди цікавіші, ніж у нас. Дмитро Медвідь змінив всеукраїнський рівень на міські змагання.
- Хто ж залишився у складі?
- Залишились практично усі молоді, наші вихованці. Плюс зараз ми зібрали непогану молодь, будемо їх награвати.
- Тобто, команда працюватиме з перспективою на майбутнє?
- Наш клуб існує вже 20 років, і увесь цей час нашою основною метою було виховання молодих гравців та підготовка футзалістів для професіональних команд.
- Де будете проводити домашні матчі?
- На НПУ Арені (СК ім. Драгоманова). У нас дуже хороші стосунки з керівниками ВУЗу, за що їм окреме дякуємо!
- Що скажете про групу, в яку потрапив Київ-НПУ?
- Сильна група, команди дуже хороші, радує, що багато нових команд як в нашій групі, так і в інших двох.
- А кого вважаєте фаворитами?
- Лукас, Епіцентр К3, не знаю ще, якою буде у цьому сезоні Покрівка, подивимось...
- Як молоді хлопці, для яких це взагалі перший досвід ігор на такому рівні, сприйняли звістку про свою участь у Першій лізі?
- З великим бажанням. Правда, в очах хлопців я бачу деякий страх, побоювання таких сильних суперників. Але він, цей страх, дуже скоро пройде, і хлопці побачать, що зможуть грати на рівні з грандами.
- Хто керує тренувальним процесом за відсутності Листопада?
- Я особисто і керую. Хоча, не виключено, що в найближчий час у команді з'явиться новий тренер. Я поки що у роздумах...
- Які проблеми Ви особисто вбачаєте у розвитку футзалу як в нашому місті, так і в Україні в цілому?
- Найперше, хотілось б, щоб молодь приходила до нас більш підготовленою. Так, бажання є дуже велике, а от школи фут зальної не вистачає. А все тому, що не розвиваємо футзал з дитинства. Сподіваюсь, починання ФФзК у цьому напрямку не пройдуть марними. Ну і хочеться, щоб «грошові мішки» нарешті звернули на наш клуб увагу. Ми уже 20 років на футзальній мапі України, за цей час виховали не одне покоління гравців, які грали і зараз грають за національну збірну України та в провідних клубах нашого чемпіонату. У нас є своє дитяча футзальна школа, яку ми нещодавно відродили. Тяжко усе самим, підтримки не вистачає. Дуже хотілося б за 20 років все ж поборотись за золоті медалі у Екстра-лізі, впевнений, ми цього заслуговуємо.
Ну що, тепер і Ви теж з нетерпінням чекаєте старту Першої ліги чемпіонату України з футзалу??? А хто казав, що буде нецікаво?
В'ячеслав Скоропад
За матеріалами ФФзК

 

 Материалы по теме:

Поиск по сайту

Футзал Одессы в соцсетях

facebookfacebook

ФК «Эпицентр К Авангард» в Википедии

wikipedia

Наша почта

mail futsal odessa ua

Кубок Одесской области 2020

Чемпионат Одессы.2019-2020

Команда И О
1 Чёрн. море 12 30
2 LEX 12 27
3 ПСВ 12 25
4 Hermes 12 23
5 Пальмира 12 11
6 The Bar 12 7
7 Спартак 12 0

Чемпионат Одессы. 1 лига

Чемпионат Одессы. 2 лига

Реклама

taxi new 2015 10

 

Наши партнёры

banner select w240

banner tornado w240 

Реклама:

  

© 2012  «Футзал Одессы»
Новости одесского мини-футбола

При использовании материалов
гиперссылка на сайт www.futsal.odessa.ua обязательна
Site made by eu4ria